Varikosel Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Konu, 'Hamilelik Soru Cevap Kayıt Olmadan Sorabilirsiniz' kısmında Ahmet Kutlu tarafından paylaşıldı.

1. Varikosel ameliyatı sonrası birliktelik ve ilişki ile ilgili biraz sorum var. Ben çok yakınd zamanda 5 gün önce varikoselden ameliyat oldum ve ameliyatım başarılı geçti. Acaba varikosel ameliyatı sonrası ne zaman ilişkiye girmeliyim. ve en yakın hamilelik sürecini eşimin nasıl takip etmesi gerekiyor yardımlarınız için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum. Ahmet Kutlu.
  2. Merhabalar Ahmet Kutlu,

Varikosel ameliyatı olan hastaların bünyesine göre ( iyileşme süreci ) bu durum değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin bir kişi bu ameliyat sonrası 7 gün sonra ilişki yaşayabilirken bağzılarının ki 3 hafta hatta bir ay gibi bir zamanı bulabiliyor. Ortalama iyileşme süresiyle biz buna 10 gün diyebiliriz ama siz yinede bu sürelere takılmayın lütfen. Hazır olduğunuzda yapabilirsiniz.
    Beyza bunu beğendi.
  3. Merhaba ;

Varikosel sorunu cinsel aktivitenin gerçekleşmesi ile ilgili bir durum olmadığından,hastanın herhangi bir kısıtlamaya gitmesi gerekmez.Ancak varikosel ameliyat sonrası ağrı duyulmaması için kişinin kendini fazla zorlamaması gerekir.Bu nedenle varikosel ameliyatı olanlar cerrahi bir operasyon geçirdiğinin farkında olarak,en azından 1-2 gün dinlenmelidir.Sağlıklı günler diliyorum

Sayfayı Paylaş

Hamilemiyim.Org misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. varikosel ameliyatindan sonra nezaman hamile kalinir

,
  2. varikosel ameliyatı sonrası ne zaman hamile kalınır

,
  3. varikosel SONRASI HAMİLELİK

,
  4. varikosel ameliyatı sonrası gebelik,
  5. varikosel ameliyatından sonra ne zaman hamile kalınır,
  6. varikosel ameliyatı sonrası,
  7. varikosel sonrasi gebelik,